Depressioon ja Cymbalta 03.02.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Võtan 24. päeva Cymbaltat, aga midagi pole enesetundes muutunud, mul pidevalt rõhub rinnus, väsimus on ja jõuetu tunne, tuju ka pole ja ärevus piinab, süda ka klopib. Enne Cymbaltat võtsin Zolofti, see ka ei mõjunud. Ei teagi, mida tegema peaks. Kas depressioon võib selliseid kehalisi sümptomeid anda või pean hakkama tervist mujal uurima?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

AD tarvitamisega peab tervis paranema, tähtis on õige AD ja õiged annused. Aga ainult arstirohust ei piisa - organismi (hingeelu, psüühikat, keha ja sotsiaalse käitumisega seonduvat) tuleb tugevdada, tuleb karastada. Sotsiaalse elu vallas on oluline mängulisus - võtta igapäevaelu kui sport-mängu, võtta kui näite-mängu ja loomulikult nagu rolli-mängu. Mäng vajab treenimist-harjutamist (sportlased ju harjutavad, näitlejad teevad mitmeid-mitmeid kuid proove jne).
Enda Mina tundmaõppimisel ja enda andekuse leidmisel-realiseerimisel aitab sind "Väljavalitu" minu raamat ja seal need küsimused süsteemselt esitatud.
Arvutisüsteemides olid mingid tõrked, e-info ei jõudnud kohale ja seetõttu ka hilinenud vastus.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet