Kas võib olla ärevus, paanika? 02.11.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Nimelt läksin ühel ilusal laupäeva hommikul last trenni viima ja järsku tabas mind autoroolis ebameeldib värin kehas, tundsin kuidas käsi läheb tuimaks, pool nägu samuti tuimaks ja silm ees virvendas.Ehmusin ja jäin seisma ise rahustasin ennast, et see läheb mööda, see kõik kestis umbes 2-3 minutit ja samal ajal läks süda ka pahaks ja hakkas sees kõik kloppima.Kui see oli möödas tekkis nagu kergus ja polnud midagi rohkem aga nüüd eile öösel järsku ärkasin unes üles kell 5 hommikul meeletud külmavärinad peal ja palavik 37,8 oli kraadides, tegin sooja rahustavat teed ja ronisin soojalt riides voodisse tagasi ja jäin magama, kuniks kell äratas. Ärgates oli jälle meeletult palav ja higistasin lausa, kraadisin ja palavik ikka 37,8 aga mingi tunni pärast ei olnud enam palaviku.Aru ei saanud , mis toimub ja terve päev oli meeletult vibra nagu kehas sees, väsimus, ärevus, hing nagu oleks haige, tahtsin nutta, kuna ei teadnud, mis toimub minuga. samuti oli päeval vaja autorooli minna ja nii paha hakkas süda kloppis sees. Käisin apteekis ja ostsin naistepunakapsleid ja joon rahustavat teed aga hirmutab mis see on ja kuidas edasi toimida.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Suure tõenäosusega on küll ärevushäire (ÄH). Kui naste asjad korras ja perearsti juures analüüsid korras, siis ÄH. Rohud (ka vabamüügist), harjutused ja uus hoiak - see on raviprintsiip.
parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet