keskendumishäired 28.08.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Viimasel ajal on pidevalt probleem, et ma ei suuda enam tööd teha või õppida (isegi mind huvitavat teemat) ning mõtted libisevad pidevalt kõrvale ja hakkan muude tegevustega tegelema.

Istun arvuti taga, siis hakkan tegelema mingite täiesti kõrvaliste asjadega ja loen raamatut, siis silmad loevad edasi, aga mõte lendab mujale ning loen järjest nii umbes 2-3 lehekülge enne kui märkan, et ma ei mäleta midagi teemast ja mõtlen muid asju.

Seda hoolimata sellest, kas olen täielikult ennast välja puhanud või on tavaline tööpäev või selle õhtu.

Kas on ehk mingit ravimit või vitamiine, mis aitaks kasvõi ajutiselt keskendumisvõimet parandada?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Hommikused veeprotseduurid ja ka päeval jaheda veega silmi loputada. Iga paari tunni järgselt sirutus-painutus harjutusi (minu harjutuse esimene osa) - parandab aju verevarustust. Silmi kontrollida (kas prille vaja või olemasolevaid korrigeerida). Töökoha valgustus olgu hea. Tööruum olgu mõnusalt jahedapoolne, soe uinutab. Kohv koorega - vererõhk võib ju ka madalapoolne olla. Apteegi käsimüügist saab ka mitmeid toonikume, neid proovida. Turult küüslauku ja iga päev küünekene.
Sellest alustada!
Jüri O.-M. Ennet