Kummaline ajutegevus 13.12.22 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Olen mures oma vaimse tervise pärast. Nimelt, pingelistes olukordades esinevad keskendumishäired, unustan, tekivad naljakad momendid, ei suuda end kontrollida. Lisaks üle mõtlemine ning halbade situatsioonide meenutamine veel ja veel.Tõõtan hooldajana,24 tundi korraga, mõnikord isegi 36 tundi nädalas. Töö on raske nii vaimselt kui ka füüsiliselt. Pinget lisavad kibestunud kolleegid.
Kui graafik võimaldab, käin 1 kord nädalas vesivõimlemise trennis, päevaks-paariks aitab mind. Kodus teen ergomeetriga trenni. Tundub, et jääb väheks. Võimalik, et pean hoopis töökohta vahetama?

Kuidas edasi liikuda? Kas peaksin töövõimetustesti tegema? Palun Teie kommentaari.

Ette tänades

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Teil kolm ravimit ja seda praegust skeemi jätkake: AD Flux, Vererõhuravim ja Veresuhkru korrigeerija.
Igapäevatöö on teil füüsilise ja vaimse pingega - kõik pingeid maandavad võtted (mitte alkohoolsed variandid) on teretulnud. Vesivõimlemine on muidugi super, aga ka muud harjutused on kasuks. Ergomeeter on hea, oht selles, et tehakse veidi ületrenni. Leida mõnus-lõõgastav koormus. Proovige minu Palve esimest sammu - mõjutab nii keha kui ka psüühika rahunemist.
Kui leidub mõni meelepärane ja jõukohane muu töö, siis muidugi seda töökoha vahetust tõsiselt analüüsida.
Analüüsite enda olukorda asjalikult - jätkake seda, Päevik, et selgem ülevaade ja õigem tegevus tervise edenemiseks oleks.
vt varasemaid.
Head harjutamist.
Jüri O.-M. Ennet