Üks mõte madala enesehinnangu teemal 15.02.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Loodaks väga, et minu postitus on kellelegi kasulik, ERITI aga sellele, kes kirjutas teemal "madal enesehinnang" (...seega pelgan olemast siis nt poe juhataja, mis nõuab oskuslikku suhtlemist ja alluvate töö organiseerimist...).
Mina olen ka eluaeg olnud madala enesehinnanguga kimpus. 3 aastat tagasi edutati mind keskastmejuhiks, kuna eelmine läks dekreeti. Mis ma tahan öelda, on see, et juhiks ei sünnita, juhiks saadakse ja juhina arenetakse. Ka minul on olnud paremaid ja halvemaid aegu, aga igast asjast on midagi õppida. Võta kindlasti see koht vastu, sest see saab olema väga väärtuslik kogemus. Olen aru saanud, et madala enesehinnanguga inimestel on suurem empaatiavõime, kui teistel (mida Teie sellest arvate, dr. Ennet?). See tähendab, et sinust ei saa eneseimetlejast ülemust, vaid ülemus, kes oma töötajatest hoolib, kes nendega arvestab ja kes teab, kui vajalik on alluvale vahel hea ja toetav sõna. Sa oskad väärtustada oma edusamme ja seda, kui alluvad on tänulikud selle eest, et neist hoolid ja neid toetad. Madal enesehinnang ei kao üleöö, see kahaneb ja muutub iseendaga tööd tehes. Eduelamused on selleks kahtlemata vajalikud. Mida tahan öelda: ära seda võimalust käest lase. Kasvõi ületa ennast.
Peale selle on meil olemas väga häid juhtimisalaseid raamatuid. Loe neist mõni läbi, neist on päris palju tuge (Äripäeva käsiraamatud jne.).

Edu soovides,
H (36)

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Jutt juurteni õige!
Kirjandust meetrite viisi ja siin on vajalik sisetundega sõeluda. Kui tekib tunne -võttis mul sõnad suust - siis see ongi see õige. Päris õige selgitab praktika. Leida 2-3 printsiipi ja neid siis rakendada. Valides 12-13 ei tee te mõne aja möödudes ühtegi.
Tänud saadetu eest!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet