kodune vägivald 23.01.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kas on võimalik, et inimese peas, kes on mulle vähemalt 10 korda, ja mu lastele ja emale iga löömise järel lubanud, et see oli viimane kord, on kõik korras? Peale viimast korda sain mina koljumõra ja tema tingimisi krimkaristuse. Nüüd piirab ta mind jälle lubaduste ja tõotustega ja ma ei tea, kuidas temast lahti saada. Tema väidab, et võtab mingeid rahusteid, aga kui ta neid enam ei võta....?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Vägivalla põhjused ulatuvad kasvatamatusest kuni tõsiste meelehaigusteni välja. Kes lööb, see armastab - selline seisukoht sobib vaid ulmekirjandusse.
Agressiivsusega seotud meelehäireid on palju: a) maniakaalne rahutus (maniakaalsest seisundist - bipolaarne häire, alko-narko ainetest jne. - tingitud; b) katatoonne rahutus -seosed vaid haigele arusaadavad, arvatavasti- või hebefreenne rahutus - lapselik veiderdava iseloomuga rahutus, need viimased on nn endogeensete vaimuhaiguste korral, skisofreensete häirete korral esineda võivad; c) hallutsinatoorselt agressiivsed; d) luululised rahutused-agressiivsused; e) isiksusehäiretest tingitud käitumis-anomaaliad jne, jne.
Eriti laialt on levinenud meie riikliku alko-kapitaliste toetava alkoholipoliitika rakendamisest tingitud rahva alkoholism (alates nooremast koolieast juba harjutamine algab) ja selle alkoholismiga kaasnev meelehäirete (kehalistest rääkimata) ansambel koos tahtesfääri (tegevuse-agressiivsuse) negatiivsete ilmingutega.
Seega - alkoholism!
Jutud ja lubamised ei maksa rohkem kui mõnede poliitikute valimiseelsed lubadused.
Maksavad ainult teod. Ja tegudeks: a) tohtri juurde kohe minna ja diagnoos, b) tohtri soovitused ja sellest tulenev ravi, c) tervislikud eluviisid ja sellega kaasnev uue käitumismudeli õppimine ja rakendamine. - Naise rasedus kestab 9 kuud, siis sünnib uus laps. Alkohooliku uuenemine-paranemine-kainenemine - ka ca 9 kuud vajaölik. Enne seda on vaid jutud.
Psühhiaatri jutule see mees ja sealt jätkata tohtri soovitustega.
Kannatlikkust,
Jüri O.-M. Ennet