karjumine 09.04.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kas teise inimese peale karjumine
on VÄGIVALD VÕI EI OLE?
Kas rahustid tekitavad sõltuvust?
Karjumise kohta ma eelmine kord Teie käest
Vastust ei saanud!et kas karjumine on vaimne vägivald või mitte?Ravim modafiliini kohta sain vastuse küll!tänud.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kas teise inimese peale karjumine on VÄGIVALD VÕI EI OLE? Karjumise kohta ma eelmine kord Teie käest Vastust ei saanud!et kas karjumine on vaimne vägivald või mitte?
Miks karjub, kelle peale karjub, kuidas karjutav asjaga seotud on ja sellele reageerib jne. - tuhat mõõdikut. Kui karjumine ikkagi inimest (kes karjub ja/või kelle peale karjutakse) tugevalt häirib, siis on see psüühika aspektist vägivald ja teisele inimesele ebameeldivust tekitav.
Karjumine viitab tugevale stressile ja seda sisepinget püütaksegi siis karjumise abil maandada.

Juristide mõõdikud on teised ja nemad lähtuvad seaduse §-dest.
Koostöös raviarstiga saate täpsemaid vastuseid.
Kas rahustid tekitavad sõltuvust? Rahusteid on väga mitmeid ja osa neist on ka sõltuvust tekitavad. Tuleb jälgida arsti soovitusi ja koostöö raviarstiga, siis sõltuvuse probleemi ei teki.
Pasrimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet