Ülesöömine 17.06.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen hakanud mõtlema, et minu probleem on psühhiaatria valdkonda kuuluv.

Tegemist on söömishäirega. Söön sageli ja palju. Tegemist on alkoholismiga sarmase nähtusega - toiduleti ees käitun, nagu hüpnoosis. Mõistus selgineb alles siis kui olen söönud nii palju, et endal halb olla.

Tõden, et vajan abi sellest transilaadsetest hoogudest ülesaamiseks. Kas selles osas on erispetsialiste?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Söömishäirete osas on spetsialistid nii Tallinna kui ka Tartu Psühhiaatriahaiglas vastava osakonnaga. Psühhiaatrid ravivad ka söömishäireid.
Võrdlus alkholismiga on õige - sõltuvus on vägev.
Ravi mitmekihiline: AD, toitumistavad, kehalised harjutused, psühhoregulatsioon. Päevik ja enesekasvatus!
Kes tahab, see saab - tegutseda on vaja!
Tegutseda, tegutseda, tegutseda! - nagu sportlik treenig, mõnuga!
Jaani,
Jüri O,.-M. Ennet