ebaterve huvi seksi vastu 12.11.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on suur mure oma 7-aastase poja pärast. Ta on väga taibukas ja suhteliselt laia silmaringiga. Poolteist aastat tagasi sündis meie perre teine laps. Raseduse ajal seletasin vanemale pojale, kust lapsed tulevad ning vaatasime koos raamatut "ema ja laps". Ta teab, et mees oma peenisega paneb tussu kaudu naise kõhtu seemne ja sellest kasvab laps.
Eelmisel suvel leidis laps garaažist vanad Maaja ajakirjad. Ta ise tuli rääkima, et leidis garaažist ajakirjad, kus olid ilusad paljad tädid aga kus olid ka sellised vastikud asjad, nagu see, et tädi lakub onu nokut. Mõnda aega rääkis ta nendest ajakirjadest, kuid siis see lugu ununes.
Umbes nädal tagasi nägi telerist päris korralikku pornot. Kaks mees ja üks naine tegid grupiseksi. Vanaisa oli meil katsetanud, kuidas Elioni kodeeritud kanaleid lahti saab teha ning see oli tal ka õnnestunud. Laps oli nähtust väga häiritud. Viimastel päevadel on ta teinekord lausa pisarsilmil rääkinud, kuidas see film tekitab temas vastikuid mõtteid. Need mõtted on näiteks sellised, et me kasuisaga sunnime teda endaga seksima või et ta lakub minu suguelundeid. Kuidas ta selliste asjade peale tuleb, ma ei tea aga see on minu jaoks hirmutav. Olen püüdnud rahulikult seletada, et proovigu mõelda teisi mõtteid või lugegu raamatut kui need mõtted kimbutama tulevad. Samuti olen rääkinud, et seks on tegelikult ikkagi õige ainult mehe ja naise vahel, kes teineteist väga armastavad, mitte see, mida ta sealt telerist nägi.
Poeg on muidu väga emotsionaalne, vihastab ja solvub kergesti. Läheb endast välja kohe, kui tajub, et keegi teda milleski süüdistab.
Kas võin loota, et need mõtted tal mööduvad jälgi jätmata. Ise pelgan, et selline kogemus võib mõjutada tema tulevast seksuaalelu.

Ette tänades, murelik ema Tallinnast

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Laps oli nähtust väga häiritud. Viimastel päevadel on ta teinekord lausa pisarsilmil rääkinud, kuidas see film tekitab temas vastikuid mõtteid.
Nii see massimeedia mõjutab.
Kehalise aktiivsuse ja sportliku suunamisega lähevad mõttted mujale.
Vanaisa võiks tagatoas ja omaette seda pornot vaadata, Lapsele ikka laste lood.
Sport! See maandab valed pinged.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet