Remeroni kõrvalmõjud 11.11.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 19-aastane neiu. Psühhiaater kirjutas mulle unehäirete raviks Remeroni. Olen võtnud 4 õhtut ühe Remeroni 15 mg tableti. Esimesel päeval pärast võtmist esines suur väsimus, jõetus ja suu/huulte tuimus. Need kõrvalnähud möödusid paari päevaga. Teie poole pöördun aga seoses sellega, et nüüd pärast 4 tableti võtmist on mul väike palavik (37.1-37.2), kurguvalu ning taaskord jõuetu enesetunne. Lugesin Remeroni pakendi saatelehest, et antud ravimi võtmisel võib esineda luuüdi depressioon, mille sümptomiteks on samuti muuhulgas palavik ja kurguvalu. Ei oskagi nüüd arvata, kas tegemist on tavapärase külmetuse või antud ravimi kõrvalmõjudega. Oma psühhiaatri poole ei saa kahjuks lähiajal pöörduda. Ei teagi nüüd, kas edasi võtta või rohu võtmine katkestada?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Palaviku jt. ägedate haiguste ajal AD ei võta. Kui palavikud möödunud, siis seda Remeroni annust võiks ka veidi vähendada (võtta 1/3 või 1/2 või 3/4 sellest tabletist) - ise leida sobiv annus.
Harjutused. vt. minu printsiip: ristkülik diagonaaliga ja "uued prillid."
Head harjutamist.
Igast murest saab üle!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet