hood 27.12.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.

Olen 20-aastane neiu. Olen oma noormehega koos olnud 9 kuud. Mure selles, et lähen väga kergelt närvi ja seda viimasel ajal väga tihti, kõik sai alguse mõned kuud tagasi, täiesti mõtetute asjade peale. Poisi puhul muidugi tema väljas käimiste peale ja arvatavasti mingil määral on mängus ka armukadedus, kuna koguaeg on selline tunne, et ta on mind petnud ja siis ma ei saa seda mõtet peast välja ning asi läheb käest ära...oleks siis, et ma lähen lihtsalt närvi, aga ma ei suuda end enam kontrollida, ma lähen inimesele kallale, füüsiliselt. Tegelikult ma ei ole selline, pole kunagi olnud, st pole kunagi niivõrd närvi läinud, et kaotan kontrolli ja kukun lööma.

Närvi ei lähe ma nüüd ka enam mitte ainult noormehe peale, vaid kõige ja kõigi peale, mis mulle ei meeldi või parasjagu ei sobi.

Millest sellised närvihood?
Milliseid ravimeid soovitate? Või, mida ma üldse tegema peaks?

Ma ei taha olla selline, aga ei oska oma murega kellega poole pöörduda.

Palun aidake.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui Noormees hoolib, siis ta haiget ei tee ja armukadusteks põhjust ei anna. Kui aga ikkagi selliselt käitub, siis .. see pole see õige.
Rahustab kehaline aktiivsus, sport. Regulaarne, mitte vaid kord nädalas. Kui trennis käimine ei sobi, siis minu harjutus või mõned muud keha ja psüühika mõjutamise vahendid.
Ravimeid ma loomulikult ei soovita.
Väljas kaunis uusaasta-rohelus! - jalutama.
A.N.T.S.-le ei. HI-viirus ka liigub. Kui Noormees "hüppevend," siis ka - tere-HI -võimalus! Mina ei riskiks.
Ja palja selja-nabaga ma ka ei soovita välja minna - põletikud ja naiste haigused tulevad jooksuga ja siis poisid-noormehekesed ammugi enam ei vaata, ei suhtle.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet