närvikava 23.08.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mulle inimesed ütlevad et olen labiilse närvikavaga. Ütlejateks on aga inimesed, keda ma elu sees kohanud pole. Oleme interneti teel suhelnud, probleemidest rääkinud ja nad juba teevad selliseid järeldusi. Mind see muidugi ei morjenda, kuidas saab tundmatu inimese jutt mulle korda minna, aga siiski -
Kas see on tõsi ja kuidas ma sellest aru saan?
Kas on mingeid teste või uuringuid, kuidas ma seda teada saan?
Ise ma küll nagu midagi ei tunne. Arvan, et olen lihtsalt hella hingega, ega see siis kohe labiilsust näita!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Interneti vahendusel (virtuaalselt) suhtlemine on mõningal määral huvitav, aga tegelik suhtlemine on ikkagi päris. Pilt lillega neiust on ikka midagi muud kui päris Lilleneiu.
Teste pole vaja, suhelda - see ongi see, mida otsid!
Olla isikupärane - see on parim testitulemus. Sportlik, heasüdamlik, sihikindel - see on see, mis viib õnneranda.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet