lapsele uue diagnoosi määramine ja minu närvikava 31.10.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Sooviksin Teie konsultatsiooni ennekõike selles, et mu pojale tahetakse jälle panna uus diagnoos, see siis nüüd neljas, kuigi oli Asperger, vahepeal muidugi igal aastal uus, 2 aastat tagasi pani Aspergeri piirded F84.9. Nüüd määrati meile üks Eesti arst, kellel ei meeldi diagnoos ja soovib uut diagnoosi.
Teiseks suunatakse mind ennast nüüd neuropsühholoogi juurde suhtlema, kuna Eesti poolt on töövõimetuspension 90% ja Soome poole peal ei suudeta vist asjadest aru saada. Mida teha?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Telefonitsi rääkisime sellel teemal.
Diagnoos on vahend eesmärgi (eesmärkide) optimaalsemaks savutamiseks. Siit siis see rehabilitatsioon jms. Koostöö eelkõige.
igas riigis omad seadused ja seetõttu peab ka seda arvestama. Arvestama ka töövõimetusküsimuste vallas.
Rahulikult ja koostööd tehes leiate lapsele ja endale parima.
Järjekindlust ja vastupidavust asjaajamisel,
Jüri O.-M. Ennet