KOOLISTRESS 09.05.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere tohtrihärra!

Selline mure, et gümnaasiumi lõpetav neiu ei suuda ennast kokkuvõtta ja koolitöid ära teha. Üteb, et tal on ükskõik, tema ei jõu ja ei taha midagi teha. Eriti korralik õpilane pole ta kunagi olnud aga kuidagi on ikka klassid lõpetanud. Ja nüüd kus peaks tegema viimase pingutuse lööb ta kõigele käega. Saan aru, et tal on stress. Kuidas peaks temaga käituma- sundima, peale käima? Olen rääkinud talle tulevikust, mis teda ees ootab kui ta koolilõputunnistust ei saa. jne. Mis peaks veel ühte noort inimest motiveerima?

Kats

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ainult heaga, südamlikult lahendeid otsida.
1) Korralikult magada,
2) ebaolulised tegevused ära jätta ja aega mõistlikult kasutada,
c) õppida olulist (see, mis spikri peale mahub),
d) julgustada, kõigil on olnud aegajalt "siiber,"
e) apteegi käsimüügist midagi rahustava tee valdkonnast.
Sõbralikult-mõistvalt.
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet