Kiusamisest ja piiramisest üle saamine. 04.07.23 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Aastal 2017 tulin Soomes relvatehases kiusatuks ja piiratuks nii julmal,et kõik lõppes sellega. Firms otsis taga ja juba uurisid kas selke taga on... Kui lõpuks olin psühhiaatria Kliinikus. Pärast seda olen käinud 6 aastat arstide juures ja teinud kõikki ja kõike minda arsti on soovitanud,Kui ei saa ikka sellest üle.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

vt varasemaid stressi maandamise võtteid-harjutusi.
Millest need sisepinged tööl ja kodus algavad? Eks ikka probleemidest töö juures ja koolis. Kas meil on töörõõm või hoopis tööstress? Kas koolirõõm või koolistress?. Kui stressi on parasjagu, siis võib see meid tugevamaks teha, aga kui läheb sellega üle võlli, siis inimene ei kanna seda välja.
Kõige suuremad probleemid on sotsiaalsed probleemid. Elu on ikkagi võitlus, olelusvõitlus nagu looduseski. Kui inimene on kurnatud, siis ta laseb tiivad longu ega võitle enam. Selle all ma mõtlen muidugi aktiivset tegutsemist, mitte võitlemist kellegi või millegi vastu.
Enamik psühhiaatrilisi probleeme saab alguse inimese oskamatusest maandada stressi ja reguleerida töö ja puhkeaega.
Kiire elutempo juures on eriti oluline inimese füüsiline aktiivsus, õige töö- ja puhkerežiim - nüüd ja praegu.
Ja üks raviarst ja temaga koostöö.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet