rohud 27.09.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Võtan juba pikemat aega fevariini ja xanaxit, Tahaksin xanaxist lahti saada. Päevas võtan 25 mg tablette pool korraga kolm korda päevas. Kas oleks võimalik xanax vahetada millegi muu rahusti vastu välja. Ma tean ,et xanax võib sõltuvust tekitada. Psühhiaater kirjutas need rohud paanikahäirete vastu ja võtnud olen kuu aega. Xanaxit juba rohkem kaks või isegi kolm kuud, siis võtsin rahustuseks ühe tableti päevas.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Fluvoxamin (Fevarin) on hea rohi. Xanax nn. kiirabi-vahend. Ka aegajalt sobilik. Xanaxi asendamiseks trankvilisaatorite rühmas ravimeid hulgi. Kas on vaja?
Vastus: vt. printsiipi - Enneti ristkülik diagonaaliga ja "uued prillid".
Head "diagonaalimist" soovides,
Jüri O.-M. Ennet