rohu vahetus 06.08.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere Dr.
Olin võtnud 2,5 kuud Remeroni ,kuna aga kehakaal hakkas meeletu kiirusega kasvama ei soovinud ma seda AD rohkem tarbida.Arst kirjutas mulle uueks ravimiks Ciral 20.Jätsin päevapealt Remeroni (arsti poolt lubatud)ja hakkasin võtma uut rohtu.Enesetunne läks iga päevaga järjest halvemaks,üle 4päeva ma seda rohtu rohkem eivõtnud.Arst käskis kohe uuesti Remeroni võtta,olen seda nüüd 2päeva võtnud aga enesetunne on väga kehv.Öelge palun kas see on loomulik,et mul on väga paha olla ja kas mu enesetunne läheb jälle paremaks?Oma arsti käest ei julge küsida(ta on üsna kuri)Olen 32.anaine.
Tänan.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Enesetunne on väga kehv.Öelge palun kas see on loomulik,et mul on väga paha olla ja kas mu enesetunne läheb jälle paremaks?
Põhimeeleolu peab olema hea. Kehv ei ole hea. Rohuvõtmisest olen rääkinud. Vajadusel arsti vahetamisest ka - arsti ei tohi karta.
Kas minu ristkülikut diagonaaliga ja uusi prille olete juba uurinud (vt. varasemaid)?
Kui tervis ja sotsiaalne võimalus lubab, siis saatke kurele kutsung ja hakake Last ootama, kasvatama. Või kuidas? Tablette ju neelatud küll.
Õnn, et Te teatud araabia-riikides ei ela, kus sõdalased (ka meie rügement) vabadust kuulipritsidega kohale toimetavad (viga saavad ka vabastajad, pärismaalastest rääkimata). Õnn, et Te ÜRO aparaadis ei tööta, kus mõned tegelased samade araabia riikide abistamiseks mõeldud abiaraha (samade riikide naftast saadud) miljonite viisi oma tasku meeleheaks kasutavad - nii see press täna jälle teatas.
Olge õnnelik - Eestimaal!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet