rohu kõrvalmõjud 22.05.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tervist!
Austatud doktor-palun nõuannet ravimi Olanzapine Teva 5mg.kõrvalmõjude kohta.
Kuigi meeldib Teie ütlemine:kui pole mõju,siis pole ka kõrvalmõju-on olukord nimetatud rohuga halb-inimene lihtsalt ei julge võtta-ravisoovitus 1,25 mg ööks.
Kuidas sellises olukorras kindlust saada? Ja mis peamine-olevat uuema aja ravim!Kuidas Teie hindate?Informatsiooni peale ravimikarbiga kaasasolevaei olegi!Mida Teie soovitaksite?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Arstirohu kõrvaltoime on kasulik ja see tuleb ära kasutada.
Näiteks, kui rohul on kõrvalmõjuks vererõhu langetamine ja patsiendil on kõrgenenud vererõhk - super, kasu kahekordne.
Oluline on ka ravi-annus. Ebameeldivate toimete korral - vähendada annust ja kui see ei mõju, siis ravimi vahetus.
Arstirohi psüühika-pingete ja -häirete korral on vaid 1/10 ja 9/ 10 on harjutused! Sellest lähtuda!
Et olukord paraneks, siis on vaja Muutusi: sotsiaalse elu sfääris (võtta suhtlemisi jms Mänguliselt), kehalisel tasandil (terves kehas terve psüühika), psüühika sfääri harjutused, relax-harjutuse...vt minu Palve nende hulgas). Hingeelu harjutused - aita lähedasi, sellega aitad ka ennast. Lähedaste aitamise kaudu tunnetad Absoluuti e. Jumalikku vaimuelu tasandit.
Muuta väärtushinnanguid ja leida enda tugevad küljed, andekus ja tublidus. Seda igapäevaelus siis rakendada enda, suguseltsi ja rahva hüvanguks.
Saada võitu vaenlasest - Enda Mugavusest! Võidad (sportlikult) enda, võidad ka tervisehäired.
Optimismi - lahendid ju olemas!
Jüri O.-M. Ennet