une probleemid 01.08.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kuidas saada koda uinumisega probleeme siis kui on kogunenud kuhjas pingeid tööl? olen ise meeleolu häiretega "bi-bi". tuleb mul võtta iga päev carbalexi.toetavalt vahel zolofti.enne võtsin uinumiseks stilnoxi.tekitas seda et võttes rohtu mõne aja pärast jalutasin ringi,tahtes isegi autoga sõita.hommikul ise ei mäleta. nüüd arst kirjutas välja hypnogeni.Pingulistel aegadel hakkab korduma sama lugu. arst tõstis käed üles öeldes "mis ma sinuga peale hakkan" kui elu läheb enamvähem stabiilselt siis teen füüsilist juurde ja ei vajagi uinutit. kuid elu pole kuigi roosiline.eelnevate rohtude teabelehtedel ka kirjas et võib põhjustada käitumises kõrvalnähte.Küsimus: mida teie soovitate nende rohtude asemele?kuidas uinuda kui pinged üle pea? mida kujutavad ajuvitamiinid ja kas neist oleks abi? püüan ise ka tegeleda konjuktiivteraapiaga. kuid alati ja antud juhul pole olnud sellest abi. tänades.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui bi-polaarne häire, siis kasutaksin kindlasti neuroleptikume - Teile sobilikku. Nende abil saab ka und reguleerida. Kehaline tegevus ja tervislikud elukombed kõigile kasulikud, ka Teile.
Pidage veelkord nõu oma ravitohtriga.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet