Kõrgusekartus jm 28.06.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 40-aastane naisterahvas. Suvi on ilus aeg, mil võiks nautida reisimist, aga ei saa, sest kardan kõrgusi ja lahtisi treppe ("taevaredeleid") ja käsipuudeta sillakesi. Nii jäävad minu poolt avastamata kõik vaatetornid jms. Koduski on taburetile tõus suur eneseületamine ja ilma kusagilt kinni hoidmata ei tee sedagi. Tean, et see on tobe, aga enesest jagu ei saa. Ehk on osake süüd sellises käitumises ka sellel, et 4 aastat tagasi pea ees trepist alla kukkusin? Õnneks lõppes kõik vaid ehmatusega. Mida ette võtta, et seda hirmu vähekenegi taltsutada?

Kaunist suve!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Suvepuhkuse ajal ei pruugigi ju neid treppe ja redeleid päevakorda võtta. Maas ja madalal on ka väga palju kena ning kaunist. Seega nutulauluks põhjust nagu ei ole. Aga oma elukvaliteedi laiendamiseks on vaja ka sellest hirmust-foobiast lahti saada.
vt. varasemaid soovitusi sundhirmude e foobiate kohta.
Alustage psühhiaatriga kohtumisest.
Saate sellest murest valla.
Edu soovides,
Jüri O.-M. Ennet