Suured pinged ja stress 11.05.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Terekest! Minul on selline mure, et olen pidevalt pinges...Seda nii fuusiliselt kui vaimselt. Tunnen päevast päeva lihaspingeid just olgades ning sisemiselt on selline suur ärevusetunne...pidev muretsemise tunne, mida ma ise ei oska seletada, et miks ta on... Ennast vabaks lasta ei oska kuidagimoodi. Ja see häirib lausa mu igapäevast elurutmi. Ma olen moelnud, millest see stress on tekkinud, kuid selgusele ei ole joudnud...Rahulikult hingata ei saa enam...aga joudu on, kuid kauaks veel? nii on raske elada...Palun Teie nou antud kusimuses....

Ette tänades,
Kairi

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Soojad veeprotseduurid, jalutuskäigud, korralik uni - see on algus.
Mõne lähedasega asju arutada (selle käigus saab asjad endale selgeks) või siis pihil käia - see oleks teine samm. Tohtriga nõu pidada, olukorda analüüsida - see on kolmas samm.
Igast murest-pingest saab üle!
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet