alkohol ja vaimne tervis 13.11.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kas on võimalik, et alkoholi väga pikaajalise ja ohtra tarbimise tulemusena kujuneb või vallandub inimesel skisofreenia? Ja kas see tähendab midagi, kui märatseva ning vägivallatseva purjutaja suu ümber ilmub püsiv valge vahu ring?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Alkoholism ise võib viia jobu-seisundini, agressivsuse ja märatsemiseni, krampideni.
DSkisofreenia on hoopiski midagi muud, aga ka sellega v õ i b kaasneda alkoholism (nn sekundaarne alkoholism).
Täpselt diagnoosida ning õiget ravi määrata saab peale tohtri juures käimist.
Psühhiaatri jutule!
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet