probleemid isaga 30.08.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere ! Kirjutan oma isa pärast, sest ei oska temaga enam suhelda. Ta räägib, et olin tore laps kuni 10-nda eluaastani, ning, et peale seda olen ma nii muutunud. Ta räägib, et naised me perekonnas on kõige hullemad, tohutute nõudmistega ja ebameeldiva iseloomuga, tema ise aga ...vist suurepärane inimene. Samuti ei pea ta naiste töid mitte millekski. Tema võib jätta kõik vedelema ja suisa lõhkuda, see on .... . Väga raske on talle midagi seletada, sest ta viha on nii suur. Olen katsunud rääkida rahulikult, aga viimasel ajal ei suuda, sageli lähen hüsteeriasse ja selle tagajärjed on olnud kohutavad(siis ta räägib, et naised karjuvad, aga tema ise võib sealjuures lüüa ja laamendada). Talle on soovitatud ennast ravida, aga ta ei kuula.
Lahku kolimise võimalust hetkel ei ole, aga ...

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Küllaltki ebameeldiv ja raske olukord, aga tõsi.
Vaoshoitud käitumine ning tagasihoidlik kõne rahustab, ei vala uut õli tulle. Mõnel rahulikumal hetkel oleks vaja vestelda Isaga ning temaga siis rollid mõtteliselt ära vahetada. Teie saate siis talle selgitada, mida isa tütres peaks nägema, mida soovitaksite tal näha ja milline isa võiks olla. Tema saaks sama tütre aspektist esitleda.
Kui olud võimaldavad ja muud tingimused sobivad, siis loomulikult eraldi elamine on kasuks mõlemale osapoolele.
Seniks aga - rahu, ning tema ütlemisi ning käitumist mitte südamesse võtta. Võtta seda mõistusega ja arusaamisega, et tänapäeval meie ühiskonnas on paljudel probleeme ja nendele reageerimist koduses miljöös vaka all ei hoita.
Kannatlikkus karastab.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet