11 aastase lapse käitumisest 04.10.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tervist,
mureliku lapsevanemana üritaks siia sõnastada ühe küsimuse.

tütar on 11aastat vana (peres veel 2 last, nooremat), perekond on lahutatud, samas läbisamaamine lapsel isaga on täiesti olemas ja hea. tüdrukul on pikemat aega tõsine negatiivsus peal, mitte midagi talle ei meeldi ja midagi ei sobi. võiks ajada eelpuberteedi kaela vist, aga see pole ka päris õige.
tüdrukul on olemas sundkäitumine, seda juba väga varasest lapsepõlvest alates - ta näiteks lõigub paberit või harutab püksteserva vms nii, et ta seda ise tähelegi ei pane. kui küsid, et miks sa nii teed, vaatab suurte silmadega otsa ja vasutseks tuleb "oih".
samuti võib ta üks tund olla üks ja teine tund juba absoluutselt teine inimene hoopis teiste tujude, soovide ning isegi värvivalikutega. kontrollimatud vihapursked ja asjade lõhkumine, pärast on ise õnnetu.
psühholoogi juures oleme käinud, abi sealt paraku ei saanud, sest kõik taandati konkreetsele lahkuminekule mõni aasta tagasi. probleemid hakkasid aga tegelikult lapsel juba palju varem.

mida peaks tegema, oma jõududest ja oskustest vististi siiski ei piisa.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Soovitan lastepsühiaatrit,
tel Tallinna Psühhiaatriakliinikumi Dispanseris 697 44 40 - registratuur.
Seal nii tohtrid kui ka psühholoogid ja töötavad käsikäes.
Saate abi!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet