Abi vanemale 08.12.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, ma pole kindel, kas küsimus langeb õige teema alla, aga teen proovi.
Nimelt mu isa, kes on üle 50 aasta vana, on hakanud kergesti asju unustama ning osalt ka välja mõtlema. Toon näiteks: kuna ma ei ela oma isaga koos, sain ma üllatuseks teada, et ta olevat korduvalt mulle helistanud ning ma olnud ta kõnesid eiranud, kus aga tegelikkuses polnud ta üldse helistanudki. Ta on ka poes käies asjad ära unustanud ning helistanud elukaaslasele iga paari minuti tagant, mida ostma peab. Segadust tekitab minus aga see, et ta on alkohoolik, ning ma ei tea seda, kas tegemist on alkoholismi tagajärgedega või võib asi olla hoopis psühholoogiline? Pere ei suhtu temasse just kõige paremini ning ma ei tea kas ja kelle poole pöörduda ning abi küsida. Kas sellised probleemid võivad olla alkoholist tingitud?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mälu halvenemisel palju põhjusi, üheks ka alkoholism.
Valed mõtted, valed arvamised-järeldused - aju kahjustuse tagajärg (ateroskleroos, jne. ... ka alkoholism).
Psühhiaatri jutule, saate konkreetsed suunised.
1) Eestirahvas liialdab alkoholiga ja siit siis ka individuaalne ning rahvuslik kidumine, indiviidide ja rahvuse Aeglane Suitsiid.
2) Islamirahvad ei joo, paljuneb ja täidab peatselt ka Euroopa mandri karskete indiviididega, kokkuhoidvatega, peresuhteid austavate, klanni koosmeelsust hindavate inimestega.
3) Taaveti pojad-tütred on Üleilmselt koosmeelega, teineteist aitajad, alkoholismi auku ei lasta tekkida, sinna kukkumist üheskoos ennetatakse.
4) Suudavad need rahvad - suudame (peame suutma) ka meie!
5) Eestimaalane - ole kaine! Seda vajab indiviid, seda vajab meie rahvas!

Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet