hirm, ärevus, tühjustunne ja viha... 30.04.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mul on vist tugev depressioon ja ma ei oska selle suhtes midagi ette võtta. Olen 29 aastane ja kahjuks jälle üksi. Juba pikemat aega. Mul pole ühtegi sõpra, sest mul on suur iluviga( hambaid peaaegu pole) ja ma põen seda väga.
Viimasel paaril kuul või kauemgi olen tähele pannud , et mind ärritab kõik. Ma ei salli teismelisi, ma sõiman avalikus kohas valimatute sõnadega läbi suudlevad -kallistavad paarid. Ma ei salli lapsi, noorema kooliealisi eriti. Ma ei salli pensionäre, siunan neid mõttes mullatoidule minejateks jne. Töötan müüjana ja ei kujuta ette, kaua ma ennast valitseda suudan. Mida ma pean tegenma. Psühhiaatri vastuvõtule saan minna alles 13 mai.
Ka on mul kogu aeg hirm ja tunne et mind pole kellelegi vaja. Kardan seda, et elu lihtsalt läheb mööda ja ma polegi kunagi saanud õnnelik olla. Kardan ka suhteid luua, kuigi iseloomult olen seltsiv. Seda oma puuduvate hammaste pärast.
Aidake ja andke nõu , mis teha! Reelica

Arst vastas:

dr Jaanus Mumma

Psühhiaater

Tallinna Wismari Haigla

Tere Reelica!
Teie enda pandud diagnoos ilmselt peab paika.Mõnel
väljendub tõesti depressiivsus sellise pahuruse ja sallimatusena
teiste suhtes.Kindlasti soovitan psühhiaatri poole
pöörduda ja seda on võimalik ravida.Peale ravimite oleks
soovitav ka psühhoteraapias käia.Võimalusel tuleks lasta ka
enda iluviga korrigeerida (kui muidugi selleks materiaalseid võimalusi
on).Kuna oskate ise oma probleemi näha ja ka analüüsida,siis
ilmselt saab Teid ka kergemine arst aidata.
lugupidamisega
J.Mumma