liigne muretsemine, hirm 16.04.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
lugesin siit igast erinevaid probleeme, kuid siiski paneks oma kah kirja. ma ei teagi kas see on mingi mure või hirm, äkki mõlemad kokkku.
olen 22 aastane tervislike eluviisidega noor naine, õnnelikus kooselus juba pea 5 aastat. elukaaslane on sama vana ja väga hoolitsev. tean et ei peta mind jne.
mure on mul selles, et ma nagu olen tema küljes liiga kinni. nimelt kui ta tahab kuhugi välja minna (üksinda) tekib mul kohe selline hirmus paanika. et midagi juhtub (saab ta peksa vms). kui ta on väljas nii, et ta ei võta alkoholi, pole probleeme. mul on päris palju tuttavaid, kes on saanud surma just tänu joomisele (küll autoga sõites, kui ka lihtsalt ülejoomise tagajärjel magades oksednamisse) ja mu isa on ka alkohoolik. tähendab mul on kohe megalt paanika osakond. muretsen juba mitu mitu nädalat ette. käed värisevad, pea käib ringi jne. kus juures temaga pole enne midagi juhtunud. teine paanika tekib siis, kui ok ta läheb välja. olen täitsa rahulik, kuid kui magama jään ja siis mingil põhjusel ärkan, ja saan aru et ta pole veel koju tulnud, tekib taas meeletu paanika. hakkan talle helistama, olen isegi telefonis ähvardanud end tappa mille peale ta kohe kohale lendab. ma ei tahaks muretseda. polegi nagu põhjust. oleme temaga sellest rääkinud. kui ta välja läheb, siis ma palun, et ära joo end nii väga täis ja tule palun enam-vähem normaalsel ajal koju jne. ta lubab seda kõike kainena. aga peale esimest jooki on tal juba meelemuutused ja asi sinna jääbki. ma ei saaaa aru miks ma nii paanitsen? ema rääkis mulle, et ma olin lapsena ka olnud selline kartlik (kartsin traktoreid, olin öösiti ärganud ja karjunud , lihtsalt nii sama) siis olin ma öösiti ema voodi ees istunud, lihtsalt istunud nii kaua kuni ema ärkas ja mind uuesti magama pani. ma kardsin igast asju. (mardisante ja lõpetades jõulude ajal päkapikkudega) samuti ei julgenud ma üksi kodus olla, mida kardan siiani. üksi magada jne.
äkki mul on juba sünnistsaati mingid probleemid? kuigi ma olin sündinud ilma komplikatsioonideta. kas ma peaks minema kuhugi nõustaja juurde. see elukaaslase paaniline kinnihoidmine on väsitav.

K

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Probleem ei ole Teis. Teil on ülimalt normaalne ja õige sisetunne, aga veidi liigselt tundlik. Probleem on hoopiski Teie elukaaslases. Jommis peaga saab sagedamini peksa, jommis peaga juhtub kindlasti avarii - seda ei vaidlusta keegi.
Ütlete talle: "palun, et ära joo end nii väga täis ja tule palun enam-vähem normaalsel ajal koju jne. ta lubab seda kõike kainena. aga peale esimest jooki on tal juba meelemuutused." See meelemuutus viitab alkoholisõltuvusele. Nüüd vastab Ta Teiele, et tahan - võtan, ei taha - ei võta, et mul probleeme alkonoliga ei ole. Probleemid on juba seetõttu, et see liigne alkovõtmine, see meelemuutus, kella mittetundmine, mitteteatamine, Teie närveerimise talumine.
Ütlete kaunilt, et kui ta kaine on, siis on kõik korras.
Minu vastus ja probleemi lahendus - Tema kainus, veelgi parem karkus.
Nüüd selgubki, mis on süvahinges talle tähtsam, kas toop ajulopustusvedelikku või kaine meel ja rõõmsameelne elukaasa.
Kui ta tõeliselt hoolitsev ja hea on, siis hoolitseb ta ka sellise lihtsa asja eest - olla tõeliselt kaine. Lubadused, sõnad, põhjendused, oli-vaja, sõbralohutuseks, järgmine kord ei võta, kõik on kontrolli all jne. jutud on kõik haituv öllevaht, maksab vaid TEGU, Kainus, Karskus.
Islamimaailma mehed ei joo alkoholi ja see ka üheks põhjuseks, et nad nii mehised on.
Järglaste nimel peaks ka nagu tervist ja Õnne hoidma. Üks Normaalne mees soovib ikkagi kaine peaga lapsi.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Ärevus tagasi.

Tere

Võtan juba mitu aastat Venlafaxine ja Pregabalini kuna on tugev ärevus ja depressioon olnud. Algselt sai arstiga proovitud mitmeid erinevaid ravimeid ja koguseid, kuni lõpuks eelpool ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Ravimid-tabletid on vaid üks osa, umbes 1/10 tervenemise võimalustest. 9/10 on harjutused, lõõgastused, pingetest vabanemised jne.
vt varasemaid ja sealt leiate vajalikud harjutused.
Minu ...

Loe edasi

Surma hirm

Kuidas saada üle surma hirmust, mis pidevalt peas keerleb? Hirm on pigem selle ees, et ma enam eksisteeri.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

= Ärevushäiretega kaasneb surmahirmu-tunnet,
= depressioon võib anda surmahirmu ja elutahte nõrgenemist,
= mitmed lahendamata psühholoogilised probleemid tekitavad ka elumõtte langust ja ...

Loe edasi

Hirmumõtted ja üleliigne muretsemine õppetöö pärast

Paanikahood, sundmõtted ja üleliigne muretsemini õppimisega seotud asjade pärast, (mis alles mitme kuu pärast toimuvad). Nutan peaaegu iga päev, ei suuda mitte millelegi muule mõelda, üks ja sama hirmumõte ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Väike rahustav ja und-puhkust soodustav arstirohi psühhiaatrilt. Konkreetne õpi- ja puhkeplaan. Normaalne toidurežiim. Mõned olulised asjad diktofoni lugeda ja neid saab siis jalutuskäikudel korrata. Alprazolam ...

Loe edasi

sümptomid

Tere
U. 3 a. tagasi toimusid minu isiklikus elus lahkuminekud ja selle tagajärjel hakkasin tundma teatud vaevuseid.
Hommikul kella 4-6 vahel ülesärkamine, mitu tundi ärkvelolek ja muretsemine.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Soovitaksin kuukese-kaks AD, harjutused ja siis "uued prillid." Aeg see annab (uue suhte), aeg see võtab (muremineviku).
Lahendid olemas, tegutsege. Psühhiaater aitab, vt. varasemaid soovitusi. ...

Loe edasi

Liigne muretsemine

Mul on kolleeg, kes on muidu väga kena inimene, aga ta muretseb kohutavalt kõikide asjade pärast. Kui tal muud põhjust pole, muretseb ta kasvõi selle pärast, et mina ei muretse...
Ta oskab mitte ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Inimmõtlemine on koolitatav. Hoiakuid saab kujundada. Probleeme saame vaadelda miinus-pluss skaalal (kus keskpunktis null). Ja siit need emotsioonirännakud ongi nö miinusteljel. Aga asjaolusid saab vaadelda ...

Loe edasi

paanikahäire--võimatu olla

tere,olen 25 aastane neiu.ei tea enam mida teha.aastaid tagasi hakkas mul selline olemine,et kohati ei saa aru aru kus olen ja kas olen ikka mina aga mitte midagi jubedat,mõtlesin et olen imelik.ma ei ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Psühhiaatri vastuvõtule!
Saatekirja vaja ei ole. Saate pihtida, saate probleemile selgust, saate lahendid. Peale paanikahäirete on ka teisi häirivaid tegureid. Tohter täpsustab.
Tervislikud ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: