kah mõnikord õnnetu olnud 26.02.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere doktor!
Lugesin teie soovitust armastuses pettunule ja tekkis selline küsimus- kas ikka tasub noorel sellise mure puhul kohe rahustite järele haarata? Kas ei järgnegi sealt arusaam, et kõik hingehädad keemia abil lahendatavad on? Või millest muidu nii tohutult palju antidepressante neelavaid noori naisi (nagu siit foorumist imestusega leidsin).
Hanneka

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Loomulikult ei tasu. Olen pidevalt ja kõikjal rõhutanud kõigi muude toimingute tähtsust ja öelnud, et ravimid on vaid üks komponent tervise edenemise teel. Teadmine, et ka arstirohi võib aidata ja aitab, annab Usku, Lootust, et Armastuse asjad saab ikkagi ja kindlasti korda. Teatud juhtudel on aga arstirohi vältimatu ja vägagi vajalik: Kleopatra, Julia, täiskasvanute ja ka noorte suitsiidkatsed. See kõik eksisteerib. Kõrvaltvaataja alati ei tunne ja ei saagi tunda depressiooni ning seetõttu ei oska probleemi tõsidust näha. Hingeelu korrigeeritakse hingeelu korrigeerimisega, rohud on (teatud juhtudel) head ja ka vajalikud abilised.
Tore, et Rõõmupäike Teid kosutab, Hanneka.
Ka mina sooviksin, et psühhiaatreid ei oleks, hingetohtreid poleks kellelegi vaja.
Kõike head soovides,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Mehe agressiivsus

Tere

Palun natuke Teie head ja tarka nõu. Oleme mehega koos nüüdseks 7,5 aastat, 3 aastane tütar on meil kah. Eelmine aasta oli elus palju muudatusi, korteri vahetamine maja vastu, laps lasteaeda, ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Korralik puhkus kõigile, rahustavad teed või isegi rahusti Mehele, töökoormust korrigeerida. Tähtsaim - väärtushinnangud ümber väärtustada e. mis kõige tähtsam?
Tark mõte ütleb: Elu, Lapsed, Elatusvahendid. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: