Stress ilmselt 26.02.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Asi algas umbes 3-4 kuud tagasi. Tekkis hirmus väsimus päeval (laiskus ) mida enne pole olnud. Öösiti und korralikku ei saa,ainult vähkled voodis,söögiisu ja mälu ei ole kah endine,ka erektsioon on kadunud kuhugi. Kas on see stress või olen selle ise omale külge mõelnud ? Kas on võimalik seda ravida kuidagi ilma ravimiteta või mida ma ise teha saan ? Kas sport aitaks kuigi olen vahel nii väsind ,et ei viitsi suhelda ega liikuda? Olen alles 27aastane ja tahan sellest kuidagi lahti saada ! Lisaks olen veel pidevalt nii mõtetult kurb ja mossis. Tänan !

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Korrastage töö- ja puhkerežiim. Andke endale puhkust, võtke aeg maha. Kui nn tavanipid und ei aita, siis veidi uinutit. Sport on praegu liiast, jalutuskäigud aga sobivad küll. Depressiooni-stressiga muutub "nukraks ka väike Johannes", organism peab puhkama ja erekstsiooniks ei ole õige aeg. Mälule ning ajutegevusele (ka pingete maandamisele, väikese Johannese verevarustusele) aitab kaasa ikkagi see minu Terviselehe harjutus. Tehke ja tunnete edendavat toimet.
Külakiige kiigutamisel saab kõrgeid kaari vaid mõlemis suunas tublit hoogu andes. Ka töö- ja puhkeKIIGE vajab mõlema suuna austamist, so ka puhkesuuna hoog on oluline.
Head kiikumist,
Jüri O.-M. Ennet