Stress ja minestamine 26.01.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kas vereringehäired võivad tekkida liigse närvilisuse ja stressirohke eluga? Vereringehäired nii tugevad, et viivad minestusele. Tekib eriti tihti avalikes kohtades: koolis, bussis... kuidas seda ravida?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ilmselt ka vererõhk on teil madal. Dieet ja rauatabletid on hea, harjutused ka: pea üleval-pea all, et aju verevarustuse regulatsiooni korrigeerida (minu Palve-Meditatsiooni esimene samm. Harjutus: seista, istuda, lamada, jalad üles, puusad kõrgele (jooga küünal) ja vastupidi tagasi. kehaine aktiivsus). vt. ka ärevushäire valdkonna soovitusi.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet