kurvameelsus 24.02.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 21. aastane neiu.
Õpin ja töötan ning püüan ka vabal ajal sõpradega suhelda.
Viimane kuu aega on mul justkui elurõõm kadunud.
Arvan põhipõhjuseks olevat selle, et kuskil paar kuud tagasi hakkasin suhteliselt intiimsel tasandil suhtlema ühe noormehega. See kõik oli juba suhteliselt algusest peale ebamäärane, kuid nüüd võin juba järeldada, et mind ei võetud siiski nii tõsiselt kui ma seda ise tegin. Nimelt pole ma enne Teda kedagi endale nii lähedale lasknud. Tundub, et ma ei suuda ilma Tema läheduseta normaalselt edasi elada.
Hommikuti pole mul tahtmist voodist tõusta. Üldse veedan parima meelega enamuse päevast teki all. Söögiisu on lihtsalt tohutu, see oleks justkui aseaine läheduse puudumisele. Olin suur pidude- ja tantsuarmastaja, nüüd ei ole nädalavahetustel minust enam mingit lõbusat seltsilist.
Tean, et elus on palju suuremaid kaotusi, kuid hetkel tundub nagu oleks Tema minu elumõte.
Kas aitaks Temale südamepuistamine või teeks see asja vaid hullemaks?
Me ei alustanud ega lõpetanud midagi n.ö. ametlikult. Kuid midagi erilist nagu oli, aga nüüd on juba kuskil kuu jagu vaikust, jäänud vaid üksikud viisakuste vahetamised telefoni või interneti teel. Võimalik, et Tema otsis vaid lõbu, seiklusi,kuid oli ka märke mis andsid lootust enamaks...
Kas oleks parem vältida igasugust sidet Temaga või rääkida oma südame rahustuseks suud puhtaks?
Lootus olevat küll lolli lohutus, kuid vaid selle toel ma paiguti elangi, et äkki...

Paluksin abi leidmaks hingerahu ja tasakaalu.

Ette tänades, õnnetu neiu.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Olete õnnelik Neiu, saite uusi elukogemusi. Kui Noormees rajalt lahkub, siis pole temale küll midagi pihtida, tema peale loota. Sügavamad tunded tekivad kestvama tutvuse käigus. Olete väga-väga noor ja leiate oma Printsi. Praegusest murevalust saate leevendust mõnest rahustist, kirjutab psühhiaater.
Tegutsege, sportige, õppige, rõõmsalt tööle.
Läbi pisarate küpsevad õnnehetked.
Elulusti!
Jüri O.-M. Ennet