üksi pidevalt 23.11.03 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Minu mure on järgmine:
Oleme mehega elanud koos 5,5 aastat ja nüüd on meil ka väike tütar (6 kuune). Elame linnast väljas ja olen iga päev üksinda (koos lapsega muidugi) kodus. Tekkinud on vangitunne, ei ole kellegagi suhelda, arvutit ka pole jne. Lõpuks, kui mees koju tuleb (keskmiselt kl 21 paiku), olen tusane ja tigetsen, endalegi olen muutunud vastikuks. Puhata korralikult pole saanud vähemalt 8 kuud.
Peresuhted järjest halvenevad, usaldusest ei räägigi!jube!
on ka lisandunud unehäired, mis teha...
mai

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Soovitusi mitmeid:
1) rääkige sellel teemal avameelselt abikaasaga; helistage päeva jooksul mõned korrad; jagage nädalavahetusel lapse hoidmist (Abikaasa tegeleb lapsega, Teie saate veidi hinge tõmmata).
2) Teie puhkus vajab korrigeerimist (kas Lapse vana-vanemaist keegi saaks nädala sees jne abiks olla. Peate leidma päeval ka hetkeid puhkuseks).
3) Lugege "Kodutohter", nr. 11. Pöörduge psühholoogi poole, Teie mõlemad.
4) Kui tunnete, et arstirohtu ka abiks vaja, pöörduge psühhiaatri poole. Arvan, et uneprobleemide ja meeleolu küsimuses saate Psühhiaatrilt väga head abi.
5) Lugege Spock`i raamatut ja siis Te võtate Lapse kasvatamist loomulikumalt, ilma liigse pinge ja valuta. Tavaliselt närveeritakse Üle. Saab loomariik hakkama, saab Inimene palju-palju paremini.
Saate hakkama!
Heade soovidega,
Jüri O.-M. Ennet