Milline AD? 05.09.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere Hr. Ennet,
Märtsis kogesin esimest korda paanikahoogu, mis peaaegu oleks pildi taskusse visanud ja sellele järgnes kõhulahtisus.
Mõtlesin, et see on ajutine, aga nüüdseks on välja kujunenud sundhirm, mis ei lase mul kuskile minna. Väga vaevaliselt suudan sõita trolliga või istuda juuksuris, kartes pidevalt, et kõht läheb lahti. Kogu mu energia läheb pidevalt kehafunktsioonide kontrollimisele, mis põhimõtteliselt tähendab seda, et ise kutsun selle reaktsiooni esile.

Tunnen, et see on ärevushäire, kuna mõtted kuskile minemisest teevad ärevaks ja see omakorda põhjustab kõhulahtisust. Lisaks sellele on mul vist ka pikaajaline varjatud depressioon.
Kuna psühhiaatri juurde on paarikuused järjekorrad, siis laseksin perearstil midagi välja kirjutada aga kuna perearst on ka juba natuke "aegunud", siis vajaksin infot millist ravimit temalt küsida.
Tõenäoliselt vajaksin mõnda ad-d, mis ei tekitaks unehäireid ning kõrvalmõjusid ja kindlasti ei mõjuks potentsile. Mis võiks selline olla?

Hetkel olen töötu ja palju ei liigu, seega ostsin trenažööri ja lisaks hakkan proovima Teie vaimseid harjutusi uueks hoiakuks. Lihtsalt oleks vaja mingit teistsugust tunnet (ravimi abil), mis nö. kivi alt välja tõukaks ja tegutsema suunaks.

Tänud.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ravimeid palju, sobiva leidmiseks on vajalik kohtumine, kiejasõna-infost üksi ei piisa parima rohu leidmiseks.
Lugupidamisega,
Jüri O.-M. Ennet