ISA RAVI ALKOHOLISMIST 16.11.03 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Meie isa on olnud aastakümneid alkohoolikust isa. Tõenäoliselt küsimus , kuidas sellest vabaneda on nii tavaline , et Te ei suuda sellesse üksikasjalikult süveneda. Kõige suuremaks sooviks jääb siiski see, kuidas isa alkoholist võõrutada , olenemata varasematest püüdlustest , mis on pakkunud ajutist lahendust. Elame juba aastaid vanematest eraldi , oma pereelu , ja ei näe või ei taha näha esivanemate probleeme. Sisimas tunnetad neid siiski ja teadmine, et tegelikult põgened probleemi eest , ainult süveneb rahulolematust iseendaga.
Me armastame oma vanemaid väga ja soovime neile sama palju head ja hoolitsust, nagu nemad soovisid meilegi. Nähes oma ema nutmas, isa tekitatud kannatusi varjamas , on soov seda leevendada.
Ma arvan , et isa teab , et ta on alkohoolik. Kuid ta on ka kindel , et teda parandab ainult haud. Meile endile tundub see ka nii , kuigi seda on väga raske välja öelda . Kui isa on purjus , ei suuda ta oma tundeid valitseda ja ta muutub tihti vägivaldseks. Meieni jõuavad ainult pisaraid varjava ema kannatused. Tundub , et ainult lohutusest ei aita.
Pöördusime Teie poole eelkõige konsultatsiooni pärast , küsimusega : Kas meie ema on võimalik päästa seoses isa tulemusliku viinaraviga ja kui kallis see oleks ?

Arst vastas:

dr Jaanus Mumma

Psühhiaater

Tallinna Wismari Haigla

Joomatõvest pääsemise eeltingimuseks on siiski inimese enda
tahe.Meditsiin saab siin kaas aidata ja toetada hädalist.Seega kõik
oleneb Teie isa enda suhtumisest ja soovist.Kui mees ikka ei taha
joomist jätta,siis ta ka ei jäta.Ainult pereliikmete soovist jääb väheseks,
kuigi sageli on pereliikmete surve ja toetus küllaltki olulised.
Ravi hinnad sõltuvad paljudest asjoludest (haiglaravi või
ambulatoorne,ravimeetodist, mingil määral ka raviasutusest,
asukohast ,raviasutuse suhetest haigekassaga jne).
Wismari Haiglas on üks haiglaravi päev 500.-, ambulatoorne
visit 50.- (kindlustatud isikul),kindlustamata isikul 125.-
Ambulatoorsele ravile tuleb lisaks ravimid ja ka protseduurid välja
maksta.
lugupidamisega
J.Mumma