sümptomid 26.08.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Milline haigus see võiks olla ja kuidas ma saan emalt küsida ravile minna?
Sümptomid on siis sellised :ülimalt kaua aega ta on alati ärritatud , viskab oma ärrivus pere peale ,alati tahab tekkitada mingi tüli .Olime proovinud temaga sellest ära rääkida , aga ta süüdistab sellest kõikest teisidki ja lisab ,et ta pole süüdi millestki.Kuidas saaks tema käitumine ära muutuma?Sest ainul olla rahulik ja mõistlik enam ei aita meile.Enne oli ka niimoodi ,et ta karjus ja ähvardas meile lisaks /vaimselt ja füüsiliselt/.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kurjus ning agressiivsus võib olla tingitud mitmetest asjadest:
a) kasvatamatus,
b) isiksusehäire e üks psühhopaatia vormidest,
c) alkoholismist või narkomaaniast tingitud agressivsus,
d) mingist psüühikahäirest.
Olenevalt selle agressiivsuse vormist on ka ravi erinev.
Psühhiaater saab aidata.
Kui ta ise arsti juurde ei lähe, siis mõni lähedane käigu ja arutagu võimalikke ravivõimalusi psühhiaatriga.
Kannatlikkust,
Jüri O.-M. Ennet