Alkohol - ei taha enam 18.02.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,
Nimelt on minul selline mure alkoholiga: tarvitan alkoholi praktiliselt iga päev. Tegu enamjaolt lahja alkoholiga (õlu) 4-6 pdl õhtu jooksul. Kanget alkoholi tarbin nädalas 1-2 korda (brändit ca 0,5 l kord). Puhtalt kaineid päevi on mul olnud aasta algusest ca 10. Eelmiste aastate statistikat vaadates siis jäävad kained päevad aasta kohta ca 10 päeva juurde. Seega olen hakanud end juba käsile võtma. Minu peamiseks põhjuseks, miks ma joon, on tavaliselt stress - tööl, rahaasjades, eraelus. Samuti pean oma suurimaks probleemi põhjuseks ka igavust - õhtul filmi vaadates on päris mõnus ju õlut sinna kõrvale rüübata. Nüüd aga olen aru saanud, et tegemist on üsna mõttetu tegevusega minu elus. Kuna ka minu töö-ja rahaasjad on hakanud laabuma - koduse elu kohapealt mul ka tegelikult nuriseda pole midagi (mul maailma parim naine ja 2 imetoredat poisijõmmi), siis siit ka küsimus: kuidas peletada igavustunnet, et haarata õlle järgi? Kuna ma hetkel spordiga või muu hobiga ei tegele ja tegelikult ei saagi väga, kuna mul pikad tööpäevad, siis kuidas veel suudaksin end hoida eemal alkoholist? Olen igati nõus raha, mida ma hetkel maha joon, mingi tegevuse peale kulutama, kui see ka aitab.

Jään teie soovitusi ja nõuandeid antud valdkonna kohta ootama.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mis on prioriteedid?
Kas laste eest hoolitsev ja eeskuju andev isa või siis...
Kas alkoholismist tingitud armukadedus, agressiivsus ja lagunev pereelu või...
Kas haiglast haiglasse toimetatav inimvare või...
BN! Teid vajavad kainena teie Pojad, Naine ja meie Ühiskond. Joomaselt ei vaja meid keegi.
Üksi ja metsas võiks end jobuks juua, aga ühiskonnas on meil ju kohustused. Meid ja kainena vajatakse - selles on küsimus ja selles on vastus!
Kui Kärakakurat sügaval organismis, siis saab psühhiaater veidi ka arstirohuga aidata.
Ole Poistele vääriliseks eeskujuks, siis lähevad ka muud asjad paika!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet