Imearsti abi alkoholismi ravil 11.10.01 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Küsimus konkreetne - kui mees ei usu tavapärastesse ravivõimalustesse, siis kas mõne imearsti külastamine võib üldse alkoholismist ravida? Näiteks hr. Stepanjan väidab, et saab selle probleemi teatud aastateks likvideerida. Kuidas, ma ei tea, kuid võibolla tasuks katsetada? Mida arvate üldse imearstide abist alkoholismi ravil? On Teil kogemusi, et imearstid on olukorra veel hullemaks muutnud?

Arst vastas:

dr Jaanus Mumma

Psühhiaater

Tallinna Wismari Haigla

Imearstide,posijate ,nõidade ravi põhineb sugestsioonil.Paljud minu enda patsiendid on varem käinud ka posijate juures ja tõesti mõned on ka päris pikaks ajaks abi saanud.Sugereerivaid meetodeid on läbi aegade kasutanud ka meedikud ja osa psühhiaaatreid kasutavad seda ka tänapäeval. Kui inimesel endal on tugev soov vabaneda oma pahest, usub imearsti võimetesse ja on ka hästi mõjutatav inimtüüp, siis võib ka posijast abi saada.Mina arstina ei saa neid soovitada, kuid kellelegi ka kategooriliselt ei keela.Ei soovita aga noorukitel sinna minna ja ka ilmsete psüühikahäiretega inimestel.Üksikud on ka kurtnud, et nende psüühikale on posijate juures käimine halvasti mõjunud.

Ei ole aga kohanud inimest keda posijad lausa rohkem jooma oleks ajanud.

Sageli inimene pelgab tulla raviasutusse oma sõltuvusprobleemiga, kuid samas läheb julgelt nõia juurde.Osa kardavad , et arstid hakkavad kohe keemiat vägisi sisse ajama,võtavad arvele. jne.Tegelikult oma raviplaani teeme koos patsiendiga ja võimalus on kasutada soovi korral vaid psühhoterapeutilisi meetodeid.Võimalus on ka anonüümselt ravida end, kuid sel juhul tuleb ise tasuda ravikulud.Ega ka posija ilma rahat tee.Sõltuvusest vabanemiseks on vaja inimese enda tahet ja pingutust Meditsiin saab siin teda tõhusalt abistada.

Imejõududele lootma jääda ei soovita.

Lugupidamisega

Jaanus Mumma