Minu ema 16.02.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere , olen 12 aastane poiss. Tahaksin nõu seoses oma emaga , tal on olnud viimased paar aastat depressiooni laadne seisund. Vahepeal on kõik olnud korras ning vahepeal pöörab jälle ära : nutab,hüsteeritseb,jahub surmast ning minu isa pahatahlikusest ja et ta olevat teinud midagi halba emale (ei räägi mis see on ütleb et see on nende vaheline asi kuid isa ei tea sellest midagi) mu isa on tegelikult väga tore ja sõbralik inimene. Ema on läinud mitu korda isale kallale ja kui isa on üritanud olukorrast välja kõndida vms siis on ema jahunud et isa lõi teda vastu ja et tal on mingi vigastus ja et isale tuleb politsei kutsuda. Ei tea mida teha :(

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Oled v.tubli, et hoolitsed ema tervise eest.
1) Isa peaks perearsti juures käima ja olukorrast arstile rääkima, perearst siis kutsub Ema kontrolli ja saab ka rahustavat ravi määrata või eriarsti juurde suunata.
2) Rahulik ja piisav uni - apteegi vabamüügis rohud olemas (Melatoniin) ja rahustavad teed. Nendest Emale suur abi.
Näita seda vastust Isale. Küll Isa leiab vajaliku abi!
Oled tubli!
Jüri O.-M. Ennet