Alkohol ja langetõbi 20.10.03 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Ei tea kas küsin nõu õigelt arstilt aga küsin siiski.Minu mehe õde on 35a. 10aastat tagasi oli tal autoavarii mille tagajärg-peatrauma.operatsioonist keeldus ja nüüd on maitsema hakanud alkohol,mis tema olemise hirmsaks teeb. Ravimitele ta raha ei kuluta-see kulub alkoholile.Kohati käivad talle peale ka epilepsia hood ja viimasel ajal sellist laadi,et silmad veritsevad.Ise ta muidugi midagi ei mäleta.Oleme püüdnud teda igati aidata aga ta ei salli meid ning ei taha meie abist midagi kuulda.Kuidas hindaksite tema seisukorda loetu põhjal ja millist nõu annaksite?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Krambihäireid soodustavad-tekitavad nii peatraumad kui ka alkohol. Antud juhul mõlemad tegurid toimivad koos, seega topeltoht krampideks. Traumaga seonduva suhtes oskab soovitusi anda neuroloog, seda ka krampide osas. Eeltingimuseks muidugi absoluutne alkoholist loobumine.
Ülikoolipäevilt on meelde jäänud kuulsa kirurgi ja arstiteadlase Artur Linkbergi haigete vastuvõtt. Küsimus oli veresoonte (veenide) põletikus ja alkoholis. Kuna alkohol ja suitsetamine protsessi halvendab, siis Prof. A. Linkbergi esmaküsimusi oligi alkoholi tarbimise ning suitsetamise kohta. Kui patsient vastas jaatavalt, siis oli visiidil lõpp. Patsient pidi ukse taha minema ning uuesti sisenedes veendunult vastama: "Jätsin maha, enam ei tarvita!". Selline mõte kerkib ka traumajärgse krambihaige korral. Terveks saab teha vaid seda, kes seda ise soovib ja sellele ka kaasa aitab!
Alustage peretohtrist, tema dirigeerib edaspidist. Ilmselt vajate ka narkoloogi-psühhiaatri abi, neuroloogist oli juba eelpool juttu.
Kannatlikkust,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Isemloom või Langetõbi

Tere

Aastaid on töötus, üksindus pole enam mingit usku tulevikku. Kas võib tuleneda see iseloomust, harjumusest, või kroonilisest langetõvest ja massilisest rohtude võtmisest ?.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kõik on kõigega seoses ja ühe valdkonna parandamine aitab ka teiste parnemist, tugevnemist.
EP ravi korrigeerida koos neuroloogiga ja neid ravimeid või nende annuseid muuta - vajadusel neuroloog ...

Loe edasi

Alkoholijoove ja diazepam 5mg

Tere,

Kas diazepam'i 5mg tablett võib mõjutada kuidagi alkoholijoobe suurust?
Samuti kas see võib süvendada alkoholi jääknähtudest taastumist?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Suurendab joovet. Jääknähud ja "pohmakas" - individuaalne.
Segudega võib kergelt "üle võlli" minna.
Karskus elu normiks!
Alkohol joovastab ka seemnerakke - alkohol murrab suure mehe ...

Loe edasi

Zyprexa ja alkohol.

Tere!
Saan raviks Zyprexa 15 mg tablette.Sinna juurde veel Citalec antidepressante.Mind huvitab kui tolerantne alkohol nende rohtude vastu on?Kas pudel õlut või aastavahetusel klaasike shampust teeb ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Uusaasta pokaal võib olla, aga muude päevade õlled jt. alko-joogid jäägu tahaplaanile.
Kaunist aastavahetust,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi

alkohol ja ärevushäired


Kas alkoholil võib ärevusäirete ravil olla ka positiivne toime? Ma ei mõtle
loomulikult iga päev tarbimist.
Aitäh

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Alkohol on hea kompressi vajadusel. Väike annus alkoholi rahustab, alkohol on maitseaine, mitte kõhutäitmise (täispea tekitamise) aine. Arstiga konsulteerides ja tema soovitusel õiges koguses ja vajalikul ...

Loe edasi

Antidepressant ja alkohol

Võtan juba 3 kuud antidepressanti Framex. Olen kuulnud et ravimi võtmise ajal ei tohi tarvitada alkoholi. Siit küsimus, kas lahja alkohol (õlu, siider) on väikses koguses lubatud?

Vastas dr Jaanus Mumma

Tere!
Otsest keeldu alkoholi suhtes Framexi ravikuuri ajal ei ole.Mingit ohtliku reaktsiooni ei teki.Samas aga ei soovita siiski ühegi pühhiaatrilise ravimi
kuuri ajal alkoholi pruukida.Mingil ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: