Ärevus 25.08.03 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Sooviksin infot, kuidas oma ärevust kontrolli alla saada. Kui mul tuleb ette mõni ülesastumine või vastutusrikas käik või koosolek või mis iganes selline asi, kus peaksin hea mulje jätma ja kus sellest muljest võib paljugi sõltuda (sealhulgas ka kohtamaminek), hakkavad mu näpuotsad värisema ja suu muutub kuivaks ja süda hakkab taguma, on esinenud olukordi, kus kõht hakkab valutama ja läheb lahti (mitte hullusti, aga siiski häirivalt). Tablettidest on õpetatud mind võimaluse korral eemale hoidma - mu vanemad on väga igasuguse keemia (nii nad tablettide kohta ütlevad) vastu. Olen üritanud endale sisendada, et pole midagi ja asja läbi huumoriprisma võtta, aga alati see ei õnnestu ja tihti saab ikka ärevus must võidu. Üldjuhul üritan selliseid ärevust tekitavaid olukordi vältida, aga kuna paljud neist on elu loomulik koostisosa, siis alati ikka ei õnnestu see vältimine ka. Oleksin tänulik, kui saaksin nõuandeid.

N (29)

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Üleliigset ärevust saab, aegajalt ka peab rohuga vähendama. Aga see ei ole peamine. Peamine on rolli ja käitumise õppimine. Kui oleksite Mati Undi lavastuses ja vaja "kohtingule" minna, esineda jne, siis seda proovidel harjutatakse, katsetatakse, tunnetatakse. Ebaõnnestumistest "tuntakse rõõmu", sest negatiivne tagasiside õpetab. Sellist harjutamist saate ka mõttes teha ja seda nimetatakse siis ideomotoorseks treeninguks. Mõttes harjutate olema positiivne kangelane, julge esineja, meeldiv kaaslane jne. Sellest järgmine etapp on OLLA ISE, see on suurim, parim. OLLA NAGU MA OMA OLEMUSELT OLEN. Aga see viimane vajab veidi elukogemust, piisavalt eneseaustust. Austa ennast, oled ainulaadselt unikaalne. Teervislik eluviis, kergelt sporti. Sportlik toonus "ahvatleb". Ilotse, sest rõõmsameelsetele naeratab Elu. Praktiline elu on veidi keerulisem, aga kuskilt tuleb ju alustada.
Enesekindlust, Unikaalne!
Parimate soovidega, Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

ärevus ja paanikahäired

Tere
Mul on selline küsimus et kas antidepressantidega võib harva alkoholi tarvitada. Mul on juba pea aasta ärevus/paanikahäired ja vahel kui tarvitan alkoholi siis kardan võtta rohte.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Alkohol ja arstirohi kokku ei sobi.
Seega - alkoholile ei.
Alkohol ei ole jook, ei ole ravim.
Terved eluviisid, lõõgastavad harjutused ja kõik saab korda.
vt raamatukogust, ...

Loe edasi

piinav ärevus

Tere.
Mul on meeletu ärevus.praegu on raviks 3mg bromasepaami ja 40mg seroxati hommikul ning õhtul 5 tilka haloberidooli,2mg cyclodooli,30mg mirtasapiini ja 25mg valdoxani.sellisest portsus hoolimata ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Mirtasapiin 15...30 mg õhtu - sellest piisab. Ise leida endale sobilik annus.
Muu on kõik harjutuste ja elukorraldusega paika pandav.
vt varasemaid otsinguga: uni, Palve esimene samm, Pavlov ...

Loe edasi

Ärevus ja kõhulahtisus

Palusite enda juurde vastuvõtule tulla 22.04 lisana, aga kahjuks ei ole mul see 22.04 võimalik, kas 23.04 sobiks?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Tel 56 463 830
ja püüame leida sobiliku aja.

tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi

Haiguslik ärevus

Olen firmajuht ja mul esineb haiguslik ärevus, vererõhu kõrgenemine ja sellega kaasneb higistamine

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Ärevushäireid esineb tänapäeval palju. Nii meestel kui ka naistel.
Rohud olemas, harjutused olemas, tulemused olemas.
Rohud, harjutused, "uued prillid"´- selline on raviprintsiip.
vt. ...

Loe edasi

Sotsiaalne ärevus

Tere. Minu probleemiks on sotsiaalne ärevus ja häbelikkus. Pole sellega veel arstiile pöördunud, aga plaanin seda teha. Täna lugesin artiklit oksütotsiini kohta (http://www.teadus.ee/?p=3930 ).
Kas ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Oksütotsiin on ajuripatsi hormoon ja kasutatakse sünnitusabis sünnitustegevuse aktiveerimiseks.
Praegu ravitakse sotsiaalärevusega seotud probleeme: AD-d, harjutamine enda vastava keskonnaga (ideomotoorne ...

Loe edasi

Ärevus ja paanikahood

Mida teha, kui ma ei saa kodust väljas käia? Igas rahvarohkes kohas on selline tunne, et kohe minestan ära, kodus pole nii hull asi. Ärevus on kogu aeg sees, süda peksab kiiresti ja õhku nagu jääb väheks. ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Ärevushäire! Psühhiaatri jutule. vt. varasemaid soovitusi. Harjutused on olulised, tabletist üksi ei piisa. Harjutusi saab kohe tegema hakata. Alustuseks minu Palve-Meditatsiooni harjutus.
Parimat ...

Loe edasi

Cymbalta

Mis toimeainet sisaldab ad Cymbalta ja kas sobib ärevus raviks

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

On antidepressant ja sobib ärevushäirete raviks.
Vajalikud on ka harjutused (viis rühma) ja uue hoiaku (prioriteedid, "uued prillid") kujundamine. vt. varasemaid soovitusi.
Head harjutamist, ...

Loe edasi

ärevus

Tere,

Kirjutasin paar nädalat tagasi (kood 52419). Enesetunne on juba päris hea. Kurguvalu ei ole, suudan juba pikemaid jalutuskäike teha ja isegi terve päeva aias tööd teha!
Ärevus ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Nüüd saan aru, et ärevus on mul juba pikemat aega sees olnud. Kas Teie arvates on võimalik täielikult sellest lahti saada..
- ON, on võimalik täielikult sellest vabaneda. Jätkake alustatud terviserada! ...

Loe edasi

mõtted surmast

Kui paljudel ärevushäire all kannatavatel inimestel kutsub surmahirmu esile ärevus,siis minul tuleb ärevus peale kui mõtlen surmast,et elu pole igavene.See mõte on kujunenud sundmõtteks ja häirib minu ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Aktiivset elu elades, eesmärgitatult liikudes, sõpradega suheldes tulevad aktiivse elu mõtted. Surmaga tegelevad surijad, poliitikud-sõdalaste teistesse riikidesse suunajad-sõdurid, arstid, usumehed ja ...

Loe edasi

Ärevus ja sundmõtted

Väga levinud teema,ärevus tekkis peale lapse sündi ja oli ka veel palju teisi elumuutusi.Hiljem lisandusid sundhirmud. Saan raviks Anafranili.Palun nõuandeid sundhirmude lahti saamiseks,varasematest vastustest ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

vt minu vastused 50 kaupa ja otsinguga (klahvid Control ja F üheaegselt alla). vt. ärevus, vt. sundhirmud, vt sundmõtted. vt Enneti palve.
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: