Ekstrasüstolid,vahelöögid 09.06.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Varem mul vahelööke polnud, v noh vähemalt ei tundnud neid.Need on nüüd kestnud juba mõni kuu.Lõpetasin AD kuuri,perearst arvas,et need võivad olla depressantidest.Selgitas,et need pole ohtlikud,mitu ekgd tehtud,midagi ei näita.Perearst ütleb,et väga ilus ekg,muide, mul väga tore perearst.Vahelööke ka vähemaks jäänud.Samuti võtan ka vererõhu tablette,mis sobivad mulle väga hästi.Kas need vahelöögid võisid tekkida ärevushäirest,kõikidest tunnetest mis peas kinni?Raske aeg,jäin teist korda töötuks,mures tervise pärast,peale seda,kui vererõhk tõusma hakkas.Sealt ka see ärevushäire.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Usaldage oma perearsti, õnneks ei leidnud arst tõsist põhjust. Vahelööke esineb igal inimesel. Kui patsiendi ärevusefoon on kõrge, siis on need ka väga häirivad. Vahest on mõistlik jätkata ärevust alandava antidepressantraviga. Kindlasti ka probleemide aktiivne lahendamine, nt töö otsimine, millegi uue õppimine, alustada uue peatükiga eluraamatus.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi