Südame vahelöögid juba üle aasta 09.09.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere

Mul tekib koormusega südame vahelöögid. Piisab ka väikesest koormusest. Eelkõige tegevused mis tõstavad pulssi (kiire jooksmine, eriti raskuste tõstmine (jõusaal jms) ja ka lihtsalt jalutamine ).

Probleem algas 2017 aasta jaanipäevast peale mononukleoosi põdemist. Olen käinud erinevate arstide vastuvõtul ja südant on palju uuritud(EHO, Holter, EKG). Arstide vastus on olnud selge - et minu süda on korras, kuid minu rütmi probleemid jätkuvad. Käisin ka rütmoloogi juures kes tegi EHO ja ütles, et südamega midagi viga pole.

Käisin hiljuti just rattaga sõitmas ja tegin jõu linnakus paar keharaskusega harjutust. Tulemus on see, et juba neljas päev on mul pidevad vahelöögid.

Mida teha? Kelle juurde pöörduda? Kas need vahelöögid on ohtlikud?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Teie süda on anatoomiliselt terve, üksikud vahelöögid ei ole kuidagi ohtlikud. Neid soodustab stress, vee ja mineraalainete puudus, väsimus, põetud erinevad nakkused jm. Usun, et regulaarne toitumine, pool kilo puu ja juurvilja päevas, vedelikku koos toiduga saadava vedelikuga 30-35 ml/ kg kilo kohta, mõõdukas füüsiline koormus 3-4 x nädalas, pulsiga kuni 150 x min, 45-60 min on parim mis saate ise teha. Usun, et peagi kõik saab korda. Arstid teinekord soovitavad nn südame vitamiine: Panangin, Dynamisan kuur. Kui võimalik, siis üks uuring, ööpäevane EKG, sellega saab täpselt hinnata vahelöökide arvu. NEed võivad olla nii kodadest kui vatsakestest lähtunud, kui neid on alla 2% siis on kõik hästi.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi