Hemoroidid 10.11.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.
Kuna hetkel siit kirurgi ei leidnud siis alustan perearstist.
Tundub,et mul on hetkel kõik korraga.Hemoroidid ja pärakulõhe ka.
Valus on ja verd tuleb. Olen hetkel Soomes tõõl. Kohalikust apteegist Sain raviks Scheriprocti salvi. Varem on see mind aidanud, aga seekord on kuidagi vähem kasu. Natukene on paari päeva jooksul paremaks teinud, sest niisama enam ei valuta. Päraku ümbrus on nii paistes, et roe ei mahu läbi. Võtan küll julguse kokku ja pressin veid kuid sulgurlihas tunneb nagu junn oleks hirmus suur ja tekib spasm mis lükkab roe tagasi soolde, potti kukub ainult väike killuke nii pliiatsi jämedune..Valus on mudugi ka.
Proovisin asja koduste vahenditega vedelamaks teha, joon palju vett ja isegi proovisin paar lonksu toiduõli. Käin ainult urineerimas kohe peale joomist. Proovisin dussiga sooja vett rahustuseks lasta. Häda nagu tuleb, aga kordub sama lugu. Ma ei julge lihtsalt, sest tundub,et roe rebestab kõik jälle ära. Jõin toiduõli ja lähen nüüd magama, äkki hommikul õnnestub häda teha. Kas peaksin kohalikku EMOsse pöörduma mingi tuimesti/lõdvesti saamiseks?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Soovitan sellises olukorras korralikult lahtistit, nt Duphalac 15 ml 2 x päevas.
Annustamine kõhukinnisuse puhul või kui meditsiinilisel näidustusel on soovitatav väljaheite
pehmendamine
Ööpäevase annuse võib manustada üks kord päevas, nt hommikusöögi ajal, või jagatuna kaheks
annustamiskorraks.
Ravitoime saabumiseks võib kuluda 2...3 päeva. Seejärel kohandatakse algannust individuaalselt
sobiva säilitusannuseni.
Ööpäevane algannus Ööpäevane säilitusannus
Täiskasvanud ja noorukid 15...45 ml 15...30 ml

Eestis on saadav ravim Doloproct, salvi ja küünlana. 2-3 x päevs. Kui piirkonnas on ilmne põletik, siis ka antibiootikum. Muidugi valuravi.

Kuid haiget ravib ikka arst, kes saab kõike vahetult näha ja uurida. Eesti ei ole kaugel, Teie oma perearst aitab.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi