Kõhuhädad 21.02.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Tervist!

Aastaid on olnud kõhuga probleeme. Valutab, puhitus tunne, iiveldus. Nüüd viimased kuud on läinud hullemaks. Mõni öö on alakõhus paremal pool tugev valu. Hommikuti on iiveldustunne ja pean sundima ennast sööma. Esineb nõrkust, kuni sinnamaani kus ei jõua pead üleval enam hoida ja ümbritsevat jälgida. Käed/jalad on koguaeg külmad. Isegi kui tooli kõrval on infrapunakiirgur. Tagumikust kuni munanditeni sügeleb. Hommikuti rohkem ja päeva peale läheb talutavamaks. Löövet ei ole. Silmade ümber läheb järjest tumedamaks. Vahepeal tuli silmade ümber roosakas paksem nahk mis ajas helmeid. Peale kummelisalvi määrimist läks paremaks. Poole aasta jooksul on umb. kolmandik juukseid välja kukkunud. aastaid tagasi olid ka hemoroidid mis füüsiliselt raskemal päeval vahest välja lööb. Samamoodi ka peale pidu on raskem vetsus käia. Mõnikord on tagumikku pühkides märgata paberil ka veidi verd. Äkiliselt tuleb peavalu paariks sekundiks ja kaob ära.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Tänan usalduse eest. Kirjeldate mitme erineva organsüsteemi vaevuseid. Minul ei ole võimalik selle info põhjal midagi diagnoosida. Saan soovitada perearsti külastust, hoolikat läbivaatust, uuringid nt piimasuhkru talumatus, GERD, jm tõved.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi