Veritsus roojal 17.09.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Käisin eelmise päeva õhtul roojal. Oli kinnine ja välja ei tulnud midagi. Läksin uuesti ning tuli välja sarnane verine ja nagu ka limane roe, ainult veits hullem. Täna hommikul oli sama asi ja olen nüüd mures jälle. Kalprotektiin roojas oli 53.9 ja peitveri negatiivne. Helycobakter oli ka negatiivne. Perearst vaatas kas on hemoroidid, ei tuvastanud. Peale vetsus käiku on vahel siuke torkiv tunne, täna on paremal pool pärakus ( näpuga katsudes) selline valus tunne nagu oleks ära hõõrutud. Tunne nagu ei roojaks tervet soolestikku tühjaks, nagu midagi jääks sisse. Aga võibolla ainult tundub. Ükspäev oli nii, et tuli ka samasugune, aga siis oli ülimalt valus pühkida, nii et ei saanudki seda teha, isegi veega oli valus (kui paber veega märjaks tehti). Kõhus on gaasid ja puhitused ja röhitsused väga tihti. Kaalu kaotanud pole. Lugesin ka internetist ja täpelt samasugused sümptomid on ka käärasoole ja pärasoole kasvajal. Hirm on suur. Kui suur tõenäosus võib olla, et on selle kasvajad. Või milline haigus võib olla tõenäolisem? Ise loodan et hemorroidid. Perearst vähki ei uskunud. Katsus ka kõhtu. Sealt midagi ebatavalist vist ei leidnud ja katsudes ma valu ei tundnud. Lima esineb nagu vähem, üldiselt on rohkem ainult verd. Eile sai ka kõvasti alkoholi joodud ja peale seda tekkisid jälle need.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Ei saa midagi konkreetset arvata. Soovitan koostööd oma perearstiga.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi