Hemoroidid? 12.12.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Kusagil nädal tagasi oli kõht kinni ja käisin potil punnitasin ja nägin pärast paberil mõnda piiska verd!
Eile siis terve päev oli kõhtlahti ja õhtul Oli paberi peal palju verd(ma arvan, et palju! Rohkem kui muidu on olnud peale kinnist kõhtu) siis täna hommikul käisin WCs ja tuli lihtsalt verd! Istumine on ka ebamugav olnud ja kahtlustasin hemoroide, tegin pildi ja tunduks nagu oleks hemoroidid ja sellest tingitud veri? Kas mul vb õigus olla? Kui verd ei näeks ja istuda ei oleks pisut ebamugav ei saakski aru et midagi lahti! Energiat on ja nõrkust ega vàsimust ei ole! Peaksin mainima et alustasin dieediga 6ndal novembril ja muutsin oma toidu lauda ja kardan et olen liiga palju kaalus alla ka võtnud, selle ajaga 11kilo! Kas need pildil tunduvad hemoroididena! Vabandust kiri on pisut segane, aga te kindlasti saite mingit infot.
Aitäh!
NB! Nüüd õhtul käisin wc -s väljaheide pehme ja verd enam ei olnud

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Paistab olema väiksem hemorroid ehk päraku veenilaiend. Midagi paha näha ei ole.
Paikselt nt Preparation H raviküünal, kõhukinnisuse vältimine, leevenduseks ka ibuprofen 0,4 x3, paikselt jääkuubik aitab ka. Kolleeg vaatab piirkonna üle ja annab ka omad soovitused !

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi