Moodustised naha all 24.10.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Mure selline, et juunikuust alates on tekkinud naha alla moodustised, mis ise ära kaovad mõne päeva kuni nädalaga(moodustise tekkimisest annab märku sügelev koht). Need naha alused moodustised on tekkinud ainult paremale jalale, alguses mitmed reiele, siis äärele, põlve piirkonda ja isegi varbale.
Olen käinud perearsti juures mitmeid kordi, ultrahelis kui ka erakliinikus, kuid keegi ei oska aimata mis see olla võib. Ultraheli ja perearst alguses väitsid, et tegu on rasvkasvajaga, kuid see mõte kadus, kui ütlesin, et kaovad iseenesest.
Peale erakliinikus käimist tehti reumaanalüüsi vereproov kus selgus, et mandlite mingi näitaja kõrge(arvati siis, et moodustised tekivad sellepärast) ehk siis 2nädalat tagasi käisin mandliopil, aga jälle on need moodustised jalale tekkinud.
Sooviks teada miks need tekivad?
Mis arsti poole ma veel pöörduma peaksin?
Mis analüüse ma tegema peaks?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Perearst koostöös nahaarstiga aitavad täpsustada ja leida lahendused.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi