Helicobakter, nõrgalt positiivne 28.05.20 / Perearst

Külastaja küsib:

4 kuud tagasi tehti Helicobacter pylori Ag roojas analüüs, mille tulemus oli "Positiivne". Tegin läbi kolmikravi. Nüüd tegin roe kordusanalüüsi , mille tulemuseks näitab saatekiri "Nõrgalt positiivne".
Kuidas peaksin seda enda jaoks tõlgendama? Kas tuleks teostada kordus kolmikravi? Või on alternatiive toitumisel?

Analüüside aluseks oli : Gastroskoopia 2019 : Histoloogiliselt esineb mao limaskesta foveolaarne hüperplaasia, reaktiivsele gastropaatiale sobiv leid"
Tänades,

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Vabandan, kuid kahjuks ei saa ma anda mingeid lõplike diagnoose ega määrata ravi, see oleks ka ebaeetiline. Uuringud määranud arst on see, kes hindab neid ja otsustab edasise.

Head tervist soovides
Madis Veskimägi