Helicobakteri ravist 09.02.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! 2a tahasi avastati mul Helicobakter ja alustati kolmik raviga. Pool aastat pärast ravi oli faceses näit (-). Aga kahjuks kõhuvalud jatkusid. Somac vahetati Omeprazoli vastu. Nüüd, kus 2a on Helicobakteri ravist möödas ja valud jatkusid tegin kõrvetiste paneeli, kus vereproov näitas Helicobakteri antigeeni? Mida see tähendab, kas see jääbki vereproovis kajastuma või peab uuesti kolmikravikuuri läbima?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Vereproovis jääb antikehad püsima. Selle alusel ei saa otsustada aktiivset haigust. Mõistlikum on Helicobacter pylori antigeeni määramine roojas.See näitab aktiivse pisiku olemasolu. Pean nentima, et Teie vanuses inimesele, pikajaaliste ülakõhuvaevuste olemasolul on näidustatud kontrolluuringud, gastroskoopia, sonograafia jm.
Koostöö oma perearstiga !

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi