Helicobakter pylori/Krooniline gastriit 15.12.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,
Selline mure, et juunis sain diagnoosiks kroonilise gastriiti ja avastati helikobakter. Kolmikravi sai teostatud augustis. Kaks nädalat peale ravi valu rinnus ja maos kadusid, kuid siis valu oli uuesti kohal ja nüüd püsib õigele toitumisele vaatamata. Roojast ja gastroskoopiast uuesti helikobakterit ei avastatud. Kuid Synlabi vereproov oli üle normi. Kuna vaevused püsivad, kas pean ikkagi uuesti teostama kolmikravi? Dokument on manuses. Suur tänu vastuse eest.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Dokumenti ei suuda leida.
Kui roojast ja maost ei leita haigustekitajaid, siis kordusravi pole põhjendatud.
Kroonilise gastriidiga haiged peaksid olema maoarsti jälgimisel, iga 2 a tagant uus külastus. Täpsemalt Teie perearstilt.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi